תעשית הבניה

TheMarkerמרץ 2021

חברות הבנייה מאמצות בעצלתיים אלמנטים מתועשים. בענף מעריכים שאימוץ נלהב יותר יסייע לחסכון ולאיכות. דוגמא לבנייה מתועשת היא מערכת הבנייה של אפגד ICF אשר מבוססת על תבניות פוליסטירן חוץ ופנים המתחברות אחת לשנייה על ידי גשרים, עליהם מניחים את הברזל, בהתאם לתכנון הרגיל של הבניין.

להמשך קריאה של הכתבה על תעשיית הבנייה

מערכת אפגד ICF מבט פנימי- לוחות פוליסטירן משני הצדדים וביניהם גשרי פלסטיק וברזל זיון
חתך של קיר שנבנה עם מערכת אפגד ICF

לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות

אתר 'המומחה'ינואר 2021

בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות לאיכות הסביבה ולבנייה ירוקה וחברות הבנייה המובילות בישראל מחפשות פתרונות בנייה ירוקים. אחד מהפתרונות המוצעים הוא בנייה באמצעות לוחות ICF…. הבנייה באמצעות מערכת אפגד ICF שמה דגש על נושא הבידוד התרמי. מבנים שהוקמו בשיטה זו זוכים לבידוד תרמי ברמה גבוהה.

קראו עוד על היתרונות שבבנייה עם לוחות ICF בכתבה באתר המומחה

בניה ירוקה: חסכוני עבורכם וידידותי לסביבה

TheMarker | TheMarker Labelsינואר 2021

בית החלומות שלכם יכול להיות חלומי גם עבור הסביבה, הכל שאלה מי המומחים בהם נעזרים כבר בשלבי התכנון הראשונים. בניה ירוקה היא כבר לא עניין של משוגעים לדבר. מערכת הבניה הייחודית של חברת אפגד ICF מאפשרת חיסכון אדיר בזמן ובמשאבים הן לקבלן המבצע והן לדייר, הודות לטכנולוגיה הייחודית ולצוות המקצועי של החברה, המלווה את הפרוייקט לכל אורכו.

להמשך קריאה של הכתבה על בנייה ירוקה ומערכת אפגד ICF

בניין שנבנה עם מערכת אפגד ICF

לראשונה בחולון – פרויקט התחדשות עירונית ייבנה בטכנולוגיה חדישה וידידותית לסביבה

מקומונט, תל אביב והסביבהיוני 2020

היסטוריה קטנה: בפעם הראשונה בחולון, ייבנה ויחודש בניין מגורים במסגרת תכנית תמ”א 3\38 (עיבוי -בינוי), בשיטת בניה חדשנית, ידידותית לסביבה, נקיה וירוקה – שיטת ICF.

אבי מנשה מנכ”ל חברת אפגד ICF: “בתחום ההתחדשות העירונית, לשיטת icf יתרון גדול וחשוב, מפני שהיא מתאימה במיוחד לאתגרי הביצוע הדורשים יכולת כמעט כירורגית מקבלן הניגש לפרויקט במסגרת תמ”א 38 וצריך ליישם אותה באזור מבונה וצפוף, והיא נותנת פתרונות קלים ליישום בשטח…”.

קראו עוד על יתרונות שיטת ICF בפרויקט תמ"א בכתבה שלהלן

בריכה בטכנולוגיה חדשנית

אנג'לס, חדשות קריית מלאכי והסביבהיוני 2020

בריכת שחייה בטכנולוגית בניה חדשנית – אפגד ICF נבנית במושב בצרון. דרור שור יו"ר אגודת בצרון "הבריכה החדשה תשמש את הקהילה לשלל פעילויות ואירועים ולמשך שנים רבות"

להמשך קריאה של הכתבה על בניית בריכת השחייה במושב בצרון

בניית בריכה ב- ICF
בניית בניין עם מערכת אפגד ICF

אתגרי הביצוע בהתחדשות עירונית בעת משבר בענף הבניה מצריכים חשיבה מחוץ לקופסא

כלכליסט, זירת DUNS100יוני 2020

בתקופה כה מאתגרת, החיפוש אחר פתרונות חדשים בתחום הבנייה והיישום, שיביאו תוצאות מוכחות ובזמן מהיר, הוא הכרחי. לאור נגיף הקורונה, כאשר כוח עבודה זמין ומיומן הוא מצרך מבוקש ביותר, וזמני הביצוע מתארכים אל מעבר לזמן המתוכנן, הגיע הזמן לאמץ מודלים חדשים כדוגמת שיטת היישום ICF המקובלת וידועה בכל העולם מזה עשרות שנים בבניה של בתים פרטיים, ובניה לגובה.

להמשך קריאה של מאמר הדיעה של אבי מנשה, מנכ"ל אפגד ICF

מלון בוטיק שנבנה בצ'יק

קותי פונדמינסקי, ידיעות ירושליםאפריל 2020

לאחר שהפכה להיות העיר הראשונה בישראל שבה החלו לבנות בשיטת ICF, בירושלים ממשיכים ליישם את השיטה בפרויקט נוסף, כשהפעם מדובר בהקמת מלון בוטיק ברחוב רמב"ן.

להמשך קריאה של הכתבה על פרויקט רמב"ן 20 בירושלים

תמונה של פרויקט בבנייה רמבן 20 ממעוף ציפור
אבי מנשה ואלי סדן מסבירים על מערכת אפגד ICF בהדרכת זום

המשבר כאן בינתיים – והדיגיטל פורח: הדרכים היצירתיות של ענף הנדל"ן להתמודדות עם המצב

יובל ניסני, מרכז הנדל"ןאפריל 2020

בזמן שהסגר רק הולך ומתהדק, אנשי הענף צריכים למצוא דרכים יצירתיות כדי להמשיך ולהניע אותו קדימה. כבר היום יש לא מעט שמיישמים זאת בפועל: הדרכות על טכניקות בנייה חדשות המועברות לאדריכלים ומהנדסים; ועדות תכנון המתכנסות ודנות בתוכניות מול אדריכלים ומתכננים; מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית המתקשרות עם בעלי דירות; ותהליכי שיווק ומכירה של נכסים – כל אלו, שנעשים בשגרה פנים אל פנים, ממשיכים להתקיים למרבה השמחה, אך הפעם בצורה דיגיטלית לגמרי. מעניין לראות כמה מזה יישמר גם בימים שלאחר תום הסגר.

אבי מנשה, מנכ"ל אפגד ICF אומר: "היינו צריכים למצוא פתרון כיצד להמשיך לשווק את שיטת הבנייה, להמשיך לשמור על קשר עם הלקוחות ולהתאים את עצמנו לסיטואציה – כיצד להגיע לאנשים ושהם יגיעו אלינו". פגישות שנקבעו לתקופה הזאת לא יכלו להתקיים, לכן הזמנו את כל המתעניינים לסדרת הדרכות מקוונות באמצעות אפליקציית ה-ZOOM, ונרשמו כ-100 איש לשני המפגשים הראשונים…"

להמשך קריאת הכתבה על הדרכים היצירתיות הדיגיטליות של הענף

יש להם יציקה על הראש

תמונת השבוע, גלובס נדל"ןפברואר 2020

בירושלים, ברחוב אחד העם, החלו בשבוע שעבר לבנות בניין מגורים, שלראשונה בארץ ייבנה כולו בשיטת ICF – קירות בטון ללא בלוקים. לדברי חברת אפגד ICF עד כה השתמשו בשיטה זו רק לבניית בתים פרטיים או כתוספת לבנייה קיימת.

להמשך קריאה של הכתבה

יציקה על הראש
מהר יותר

מהר יותר, גבוה יותר, מודרני יותר: הביצוע בבנייה לאן?

רותם עמית, דה מרקר, המחלקה המסחריתדצמבר 2018

כיצד תראה הבנייה בישראל בשנים הקרובות? האם סוף סוף נזכה לטכנולוגיות שיביאו אותנו לבנייה זריזה, האם התכנון יחזור אחורנית בזמן ומהו הדגש שעליו ישימו הקבלנים את יהבם? שי הניג, מנכ"ל חברת אפגד התראיין לכתבה זו וציין כי החברה משקיעה בטכנולוגיות שישתלבו בתחום הבנייה הירוקה.

להמשך קריאה של הכתבה

טכנולוגיות בנייה כחול לבן

נועם גל, דה מרקר, המחלקה המסחריתמאי 2018

ענף הבנייה עושה בשנים האחרונות קפיצת מדרג טכנולוגית בכל הקשור לתיעוש ופתרונות באתרים ובמפעלים. ישנה עוד דרך לעשות, אבל נראה שהענף מתנער מהדימוי המיושן.

שיטת בנייה נוספת שנכנסה לשימוש בשנה האחרונה היא ICF Italia – Insulated Concrete Forms , אשר כוללת בנייה באמצעות תבניות פוליסטירן חד פעמיות, אשר מורכבת באתר הבנייה ומשמשות ליציקה של הבטון המזוין….

יעל דקל הניג, סמנכ"לית השיווק בחברת אפגד מסבירה כי "הדבר מביא לעבודה מהירה ומדויקת יותר, אשר מוזילה עלויות ומצמצמת את זמן הבנייה. החומרים קלים לעבודה ומביאים לדיוק, כמות הפסולת שנוצרת בשטח מועטה משמעותית, ולאחר מכן המבנה נהנה מבידוד איכותי המאפשר לחסוך בעלויות חימום וקירור".

להמשך קריאה של הכתבה