שמירה על תקציב ודוח אפס

ההתאמות מבנייה קונבנציונאלית לבנייה ב- ICF הן מינוריות, גם מבחינה אדריכלית וגם קונסטרוקטיבית והן לא מצריכות שינוי בהיתר.

בשיתוף הצוות שלנו, אנו עושים את השינויים הנדרשים וההתאמות לתוכניות האדריכליות והקונסטרוקטיביות ומגישים לכם חזרה, ללא עלות.

הבנייה עם מערכת אפגד ICF שומרת על התקציב בהשוואה לבנייה הקונבנציונאלית ומאפשרת שימוש בחומרים איכותיים ויקרים ללא חריגה מהתקציב. הבנייה עם המערכת מקצרת משמעותית את לוחות הזמנים, וחוסכת ומקצרת בשלבי הבנייה, כגון: חסכון בכוח אדם ללא צורך בכוח אדם מקצועי, מהירות, מזעור הפסולת באתר, אי שימוש בעצים, ביצוע תשתיות ללא חציבות, חסכון במקום אחסון, אין צורך בעגורן, מזעור שנת הבדק ועוד מה שנותן איזון בתקציב, כך שהוא לא יחרוג מתקציב הבנייה הקונבנציונאלית. הבנייה מהירה יותר ולכן הדוח התזרימי יתאפס מהר יותר.

שיפור תזרים המזומנים על ידי קיצור לוחות הזמנים

בנייה מהירה עם אפגד Icf

כולנו רוצים מהר יותר :
אפגד ICF מקצרת את הליך הבנייה בכ- 30%

לסיים את תהליך הבנייה מהר יותר
כאמור, אפגד ICF מקצרת את משך הבנייה של השלד והגמר בכ- 30% בהשוואה לשיטות הקונבנציונליות. המשמעות של זה מאוד ברורה, פחות ימי עבודה של עובדים וגם פחות עובדים = פחות עלויות !

החסכון המשמעותי בזמני הביצוע, יחד עם כוח האדם המצומצם הנדרש לבנייה עם מערכת אפגד ICF, מזעור הפסולת באתר, תשתיות ללא חציבות ועוד, מובילים בהכרח להוזלת עלויות הבנייה. לזה ניתן להוסיף את העובדה שאת הבית לדייר מוסרים מהר יותר וכך הכסף המושקע של היזם חוזר אליו מהר יותר. ומי שבונה את ביתו – הדייר, נכנס מהר יותר לגור בביתו החדש וחוסך בעלויות המימון והוצאות שכ"ד של דיור חלופי.

ליווי אישי ומקיף עם צוות מומחי אפגד Icf

אפגד ICF - לווי צמוד לאורך כל תהליך הבנייה

ליווי אישי ומקיף משלב התכנון ועד סיום שלב הגמרים
אפגד ICF לא משאירה אתכם לבד

ברגע שיש החלטה לשנות את הפרויקט לבנייה ב- ICF אנחנו מלווים את כל היועצים לטובת התאמת המערכת (קונסטרוקטור, אדריכל, חשמלאי וכו'). אנחנו גם מעניקים ליווי צמוד בשלב המעשי, ביישום בכדי לוודא ולדאוג שכל מה שנאמר במשרדים יבוצע בשטח עם שמירה על יתרונות המערכת ואימוץ כל מערכות היישום לטובתה.

הצוות של אפגד ICF מלווה את היזם והקבלן המבצע החל משלב התכנון ועד סיום שלב הגמרים. הליווי כולל:

  • ליווי כל יועצי הפרויקט, לרבות האדריכל, הקונסטרוקטור, קבלן החשמל, קבלן האינסטלציה, ומתן דגשים להתאמת הבנייה עם מערכת אפגד ICF.
  • ליווי הקבלן וסיוע בהכנת כתבי כמויות לקירות ה- ICF .
  • הדרכות מקצועיות לקבלן המבצע ולעובדים לצורך הכשרתם לבנייה עם מערכת אפגד ICF. במידת הצורך, יש לנו אפשרות לספק קבלני משנה עם עובדים ייעודיים אשר הוכשרו מבעוד מועד, לבנייה עם מערכת אפגד ICF.
  • התאמה ופיתוחים בהתאם לאתגרים התכנוניים הנדרשים, לרבות: התאמה של המשקופים העיוורים לתוכנית האדריכלי, עוגנים לתליית אבן יבשה עוד במעמד הקמת השלד. .
  • הצוות הטכני מלווה את הפרויקט בשטח מיומו הראשון תוך יישום הנחת התבניות, פילוס, התקנת משקופים עיוורים, בקרה על ההכנה לתשתיות, חיבור לתקרה ובקרה לפני היציקה.
  • כחלק מהשירות אנו דואגים לחיבור עסקי בין הקבלן, יזם לבין כל אחת מחברות המוצרים הנדרשים לבנייה לרבות מוצרי איטום, חיפוי, אלומיניום, חימום ועוד במחירים אטרקטיביים ביחס למחירי השוק עם שירות וליווי צמוד לרבות מתן הדרכה בשטח על אופן היישום, ע"י כל אחד מהספקים.

צמצום תיקוני שנת הבדק

מניעת סדקים עם אגפד Icf

נפתרים מסדקים ורטיבות מיותרת
אפגד ICF מונעת כמעט לגמרי את הסדקים והרטיבות בקירות

כמעט כל מבנה סובל מסדקים בקירות
כמעט בכל הבתים הנבנים בשיטות הקונבנציונליות, דיירי הבית סובלים מסדקים בקירות. הסדקים הללו נוצרים לרוב במקומות בהם ישנו חיבור בין שני חומרים, למשל בין עמוד הבטון לבין הקיר הבנוי מבלוקים, ו/או בשל סיבות נוספות:

  • יציקת הבטון אינה סדירה ואחידה, דבר אשר גורם לפערים באופן הייבוש של הבטון ובכך נוצרים סדקים.
  • יש צורך לאשפיר את הבטון במהלך היציקה מאחר וישנה זליגה של הנוזלים בין תבניות העץ.
  • במהלך השנה הראשונה בעקבות תזוזה של הקרקע שעליו יושב המבנה נגרמים סדקים בחלקים מקירות הבית אשר אינם נוצקו במהלך אחד.

מערכת אפגד ICF יוצרת מעטפת אחידה אחת ושלמה של כל קירות הבית מבטון מאחר והיציקה של כל קירות מעטפת הבית נעשית ביום אחד, כולל ממ"ד. כמו כן מאחר והבטון "עטוף" בתבניות, אין בריחה של נוזלים ואין צורך באשפרה. עובדות אלה מונעות סדקים מאחר וכל קירות מעטפת הבית הם יחידה אורגנית אחת.

רטיבות

כמעט בכל הבתים הנבנים בשיטות הקונבנציונליות, דיירי הבית סובלים מרטיבויות בנקודות החיבור בין רצפה לקירות ובין קירות לתקרה מאחר ואין רצף של יציקת הבטון. בנקודות המפגש נוצר חיבור בין חומרים בעלי תכונות שונות.

בבנייה עם מערכת אפגד ICF נקודת המפגש בין הרצפה לקירות ובין הקירות לתקרה נעשית באותו מעמד של היציקה, מה ששומר על תכונות אחידות. בנוסף, הפוליסטירן המוקצף עמיד בפני חדירת מים.

אתר בנייה בטיחותי, נקי, מסודר ושקט

אתר נקי מפסולת בניין מיותרת

אתר בנייה בטיחותי, נקי, מסודר ושקט, כמו גם חסכון עצום בכמות הפסולת ובשטח הנדרש להתארגנות
הרבה יותר נעים לעבוד באתר בנייה נקי ומסודר
עבודה עם אפגד ICF יוצרת אתר בטיחותי, נקי ומסודר יותר

חיסכון אדיר בעלויות ניקיון האתר
האספקה של מערכת אפגד ICF לשטח נעשית לפי שלבי וקצב הבנייה. כל שטח קומה מסופק בנפרד על משטחים מנויילנים ומקודדים.
אספקת מערכת אפגד ICF כוללת לוחות, גשרי פלסטיק או מתכת לחיבור בין הלוחות, בגדלים התואמים לתוכניות, בינדרים (מתקני פילוס עם פיגום קונזולי), תבניות פינה ועוד. לפרטים נוספים ראה בספר המוצר

כל חלקי המערכת חוסכים שטח אחסון והתארגנות. בנוסף, בבנייה עם מערכת אפגד ICF משתמשים במתקני פילוס ממתכת, רב פעמיים המסופקים על ידינו – ואין צורך בעץ בהקמת מעטפת קירות השלד.

הדבר מקטין את כמות הפסולת שיש לפנות מאתר הבניה שנאמד בחיסכון כספי רב.

ביטול הצורך בעגורן

הרבה יותר קל עם אפגד ICF- אדם שסוחב לוחות ICF לבנייה, ללא שימוש בעגורן

ביטול הצורך בעגורן וצמצום ימי השכרת פיגומים
קשה להאמין שככה אפשר לסחוב חומרי בניין.

הופכים את העבודה לקלה יותר תרתי משמע
לא צריך לסחוב יותר בלוקים, או להרים תבניות בטון מוכנות. מערכת אפגד ICF בנויה מלוחות פוליסטירן מוקצף, קלות ונוחות לנשיאה. אופן היישום של המערכת הוא פשוט ולא מצריך שיקול דעת של הפועל. חיבור הלוחות נעשה על ידי גשרי פלסטיק או מתכת ותוך כדי יישום הקירות, הנחת המשקופים העיוורים ויישום העוגנים לטובת תליית האבן היבשה, אנו מחברים את הבינדרים עם הפיגום הקונזולי בהברגה ישירה לתבניות לצורך פילוס. כמה פשוט, כמה נוח, כמה מהר.

פילוס ודיוק אבסולוטי בבניית הקירות

בונים קירות ישרים עם אפגד ICF

בתמונה: בדיקת פילוס הקירות באמצעות לייזר- פרויקט אחד העם בירושלים

פילוס ודיוק אבסולוטי בבניית הקירות ובהנחת האבן בתלייה יבשה. כמו גם יישום פשוט, קל ונוח.
פילוס ודיוק בבניית קירות הבית – אין יותר קירות עקומים.

עם אפגד ICF , זווית של 90 מעלות יוצאת 90 מעלות
יישום פילוס הקירות מבוצע באמצעות מתקנים ייעודיים רב פעמיים הקרויים בינדרים, אשר אותם אנו מספקים לקבלן. המתקנים מוברגים באופן ישיר לעוגנים מפלסטיק המוטמעים בתוך התבנית. כאשר בחלקם העליון מתחבר פיגום קונזולי ייעודי אשר מקל על העובד בעת יציקת הבטון.
השימוש בבינדרים נעשה בכדי לשמור על פילוס הקירות ולמנוע זליגת בטון בין הקיר לרצפה.

פילוס גם בהנחת החיפוי החיצוני בתלייה יבשה

היתרון הבולט של המערכת הינו בהכנת תשתית העוגנים לטובת תליית האבן היבשה (למשל אבן ירושלמית). העוגנים (הקרויים בפינו סכינים) זוכים לקיבוע באמצעות ברזל הזיון הפנימי והבטון עוד במעמד הקמת השלד ולפני היציקה. החיפוי החיצוני מונח על גבי מסילות רוחביות ואופקיות אשר מעוגנות לסכינים. אם יש צורך להחליף אבן אחת, ניתן לבצע זאת בפשטות רבה.

יישום פשוט, קל ונוח של תליית אבן יבשה

אופן יישום החיפוי החיצוני בתלייה יבשה מאפשר מרווח בין הקיר לאבן של כ- 6 ס"מ, דבר המאפשר הנחת תשתיות וצנרת בחלקו החיצוני של המבנה, מוסתר על ידי החיפוי. עובדה שמקנה טיפול במפגע בעתיד (למשל פיצוץ צינור) בחלקו החיצוני של הבית, מבלי לפגוע בשלוות הדיירים ובסדיקת קירות המבנה הפנימי.

כל היתרונות שלעיל מקנים פילוס, דיוק, קיצור זמן, חסכון בפיגומים ובחציבות, בהשוואה לשיטת היישום המקובלת בבנייה הקונבנציונאלית. התהליך מתוכנן ומלווה על ידי קונסטרוקטור ועומד בכל התקנים הנדרשים.

מערכת דינאמית לפי הצרכים בשטח

משקוף עיוור של אפגד ICF

מערכת דינאמית המאפשרת פיתוחים לפי הצרכים בשטח.
תוך ליווי מלא ומקיף שלנו .

על תליית אבן יבשה כבר כתבנו פה למעלה. על משקופים עיוורים נספר לכם עכשיו
כחלק משימוש בכלל יתרונות המערכת וחשיבה על שמירת הבידוד התרמי ועל אופן מהירות הביצוע, פיתחנו משקוף עיוור עם תריס גלילה חבוי המותאם לתוכנית האדריכלית של כל פרויקט ומסופק לאתר במעמד הקמת השלד. התקנתו נעשית עוד בשלב הקמת הקיר, לפני היציקה. עובדה שמקנה שמירה על הבידוד התרמי וביטול גשרי הקור. פיתוח זה מאפשר לסיים את שלב האלומיניום עוד בשלב הקמת הקירות ומבטל את הצורך בחציבת הבטון לטובת הנחת המשקופים בשיטה המקובלת.

נקודות זכות בבנייה הירוקה

אפגד ICF מבודד פי 10

אלמנטים רבים בבנייה עם מערכת אפגד ICF מספקים נקודות זכות בבנייה הירוקה :
בידוד מעטפת המבנה

בידוד טרמי עד פי 10
הבנייה במערכת אפגד ICF מספקת בידוד תרמי עד פי 10 . ואם תוסיפו לזה שימוש במשקופים עיוורים לפתחי החלונות והדלתות, שמרתם על הבידוד גם בפתחים אלו.
כיצד מודדים את הבידוד התרמי?
באמצעות מדד שנקרא R-Value והוא מבטא את התנגדות המבנה לשינויי טמפרטורה – ככל שהערך יותר גבוה – ההפרדה בין הפנים לחוץ טובה יותר וכך נמנע שינוי טמפרטורה בתוך המבנה.
תוצאות בדיקה עפ"י דו"ח גולד הנדסה יעוץ טרמי למבנים בע"מ

תוצאות בדיקה עפ"י דו"ח גולד הנדסה יעוץ טרמי למבנים בע"מ

אפגד ICF

3.9
R Value

בלוק לבן

1.5
R Value

בטון

1.3
R Value

בלוק שחור

0.4
R Value

היות וקיימים הפרשי טמפרטורה בין החוץ לפנים המבנה, החום מועבר בהולכה בתוך חתך הקיר והתקרה ובהסעה ע"י המגע של האוויר עם הקיר והתקרה.

קיר שמאפשר להולכה של חום – יאפשר לחום להיכנס למבנה בימים החמים ולצאת ממנו בימים הקרים.

קיר בעל התנגדות תרמית גבוהה הינו קיר שמעכב את ההולכה של החום בין פנים המבנה ולחוץ המבנה, ולכן ככל שנדאג לטפל בהרכב הקיר, המבנה יהיה בעל ערכי התנגדות תרמית (R-value) גבוהים יותר, וכך נבזבז פחות אנרגיה על שמירת הטמפרטורה במבנה.

קירות הבית הנבנים עם אפגד Icf בעלי ערך התנגדות תרמית של R-value 3.9. שגבוהים פי עשרה מקירות שנבנים בצורה הקונבנציונלית עם בלוק שחור ואף גבוהים פי 2.5 מבניית קירות עם בלוק לבן.

המשמעות היא שבניה עם מערכת אפגד Icf הופכת את המבנה לבית תרמי כזה השומר על טמפרטורת הפנים ולא מבזבז אותה דרך הקירות

חסכון בהוצאות חימום וקירור הבית –

בית שנעים לגור בו

אפגד ICF מעניקה איכות מגורים גבוהה בזכות הבידוד התרמי המצוין. בקיץ הבית קריר ובחורף הבית חמים ללא צורך כמעט בהפעלת מזגן, דבר המביא לחיסכון משמעותי בחשמל.

איטום המבנה ומניעה של זליגת אוויר ממוזג אל מחוצה לו

כדי לשפר את איטום הבית ולמנוע זליגת אוויר ניתן להשתמש במשקופים עיוורים לפתחי הדלתות והחלונות. המשקופים העיוורים אוטמים את החיבור בין הבטון/ הקיר לבין חלון האלומיניום / דלת הבית והתריסים.

נתקלים באתגר בבנייה? צרו איתנו קשר ונפעל ביחד למציאת פתרונות אשר ישלימו לכם בצורה נהדרת את הבנייה עם מערכת אפגד ICF.

נשמח לעמוד לשרותיכם – חייגו עכשיו 072-393-9933

(או מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם האפשרי)